Psi kalendarz literacki „Bezdomniaki z Rytlowa 2021”

Szanowni Państwo,

Po wykraczającym daleko poza nasze najśmielsze oczekiwania sukcesie „Psiego kalendarza literackiego 2020”, nasi przyjaciele z Teatru Nowego Proxima w Krakowie i Fundacji Miasto Literatury postanowili przygotować dla nas nowy, łączący poezję i bezdomne psiaki kalendarz na 2021 rok.

W „Psim kalendarzu literackim. Bezdomniaki z Rytlowa 2021” spotkacie naszych podopiecznych: Jarzynę, Kremówkę, Placka, Nero, Szatana z siódmej klasy, Łapka, Dziadka Promilka, Grabkę, Wyścigowego, Tosię, Colinka, Kajtusia, Żurawinę, Obiego. Jest w kalendarzu też miejsce dla Dziadka Andrzejek, który niedawno od nas odszedł, ale postanowiliśmy w taki choć sposób upamiętnić tego wspaniałego psa. Obok psich portretów są w kalendarzu przepiękne utwory poetyckie Justyny Bargielskiej, Sebastiana Brejnaka, Jerzego Jarniewicza, Jakuba Kornhausera, Małgorzaty Lebdy, Ewy Lipskiej, Edwarda Pasewicza, Marty Podgórnik, Jacka Podsiadło, Tomasza Różyckiego, Ilony Witkowskiej i Urszuli Zajączkowskiej. Niektóre z tych wierszy, nigdzie wcześniej nie były publikowane.

Jeśli chcesz zamówić „Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa 2021”:

wpłać 33,33 zł na konto Stowarzyszenia Nadzieja na Dom:

56 1600 1462 1019 8821 7000 0002, z dopiskiem „Darowizna dla Rytlowa 2021”

a następnie prześlij potwierdzenie płatności na adres: psikalendarz2021@gmail.com

Nie zapomnij podać nam adresu, na który chcesz otrzymać kalendarz.

Pierwsze zamówienia wysyłać będziemy w dniach 18-21 grudnia, listami priorytetowymi. Następnie, kalendarze wysyłać będziemy raz na tydzień, aż do wyczerpania nakładu.

Spośród bohaterów kalendarza, przygotowanego na 2020 rok domy znaleźli już: Malaga, Mała, Czarcik, Hutek, Ira, Czarny, Figo, Greg, Zorba, Tor, Emil i Zola. Do dziś w schronisku pozostają zaś: Boberek, Szogun, Jarzyna i Biała. Dzięki kalendarzowi wiele rytlowskich psiaków, w tym zwłaszcza psich staruszków, znalazło swoich wirtualnych opiekunów. Mamy nadzieję, że tyle samo szczęścia mieć będą bohaterowie kalendarza na 2021 rok.

Wpływy ze sprzedaży „Psiego kalendarza literackiego Bezdomniaki z Rytlowa 2021" w całości przeznaczone zostaną na rozbudowę naszego przytuliska i podniesienie komfortu życia naszych najstarszych podopiecznych.

Zachęcamy do zamawiania kalendarzy i dziękujemy wszystkim, zaangażowanym w produkcję kalendarza, w tym szczególnie poetkom i poetom, autorowi zdjęć Marcinowi Oliva Soto i Łukaszowi Błażejewskiemu, który kalendarz zaprojektował a także Tomkowi Kireńczukowi i Danie Bień, którzy ten kalendarz wymyślili oraz Oldze Brzezińskiej i Beacie Czajkowskiej, bez których kalendarz ten by nie powstał.

Więcej o kalendarzu przeczytacie na stronie Teatru Nowego: https://teatrnowy.com.pl/readingroom/psi-kalendarz-literacki/

W razie pytań, jesteśmy do Waszej dyspozycji, a w sprawie kalendarza piszcie na: psikalendarz2021@gmail.com

Magda Stojek i zespół przytuliska Psy Pani Magdy